BIURO DLA FANÓW GWIEZDNYCH WOJEN

Firma Step Stone zrobiła wewnętrzny audyt na tematykę przestrzeni biurowej i wygrało… Star Wars. - Jest to bardzo angażująca metoda dla pracowników w kreowanie przestrzeni. Powierzchnia w ten sposób będzie w 100 proc. oddana pracownikom – podkreśla Barnaba Grzelecki, architekt z JMP Service.

Firmie zależało na stworzeniu niepowtarzalnego, przyjaznego i komfortowego miejsca pracy.

- Chcieliśmy złamać tendencyjność, przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalnego wyglądu biura – okazało się, że te dwie na pozór różne kwestie jednak da się pogodzić – wspomina… z Step Stone.

Firma od architekta oczekiwała zaproponowania pomysłowych i estetycznych rozwiązań. - Jesteśmy firmą, w której kładzie się ogromny nacisk na kreatywność. Tego samego oczekiwaliśmy od architekta, pomocy w stworzeniu nam biura skrojonego na miarę naszych potrzeb, a przy tym zaproponowanie oryginalnych i wyjątkowych rozwiązań – zaznacza… z Step Stone.

BIURO NA CISZĘ, BURZĘ I RELAKS

Zaprojektowana przestrzeń dedykowana jest głównie z myślą o pracownikach. Zostało zaaranżowane wiele miejsc spotkań do pracy formalnej i nieformalnej.

Biuro jest podzielone na dwie strefy. Formalna szkoleniowa w której odbywają się szkolenia i spotkania zarządu. Druga strefa jest nieformalna, na której znajduje się open space, salki i miejsca spotkań dla pracowników do wewnętrznej pracy.

- Na open space mamy wewnętrzne pomieszczenia do pracy cichej. Firma Step Stone często pracuje w grupach. Pracownicy wykorzystują otaczające ściany do zapisywania i analizowania pomysłów. Na open space pod ten cel wykorzystaliśmy ściany z możliwością pisania i przyczepienia kartek na magnesy – nadmienia architekt.

W biurze bardzo ważną funkcję pełni kuchnia z playroomem, która jest w centrum biura. Pomieszczenie to sprzyja integracji pracownikom, a możliwość zagrania w piłkarzyki pozwala odpocząć i odstresować się.

Na każdym kroku przewija się motyw Star Wars. - Każde pomieszczenie to inny świat lub planeta. Różne sale mają przypisane inne funkcje. Mamy sale szkoleniowe, sale konferencyjne z możliwością wykonywania wideo konferencji, ale również sale do wewnętrznych spotkań, gdzie znajdują się różnego rodzaju miękkie siedziska – podkreśla Grzelecki.

NAJNOWSZE TRENDY

Jak wspomina architekt, bardzo istotnym elementem, a zarazem skomplikowanym było wykonanie przeszkleń w takiej formie. - W połączeniu z grafikami i tapetami na przed ściankach dają niebagatelny i dynamiczny efekt. W połączeniu z intensywną kolorystyką na podłodze, ścianach, a także sufitach tworzą integralną całość – podkreśla Grzelecki.

Bardzo istotną rolę odrywają również otwarte sufity i zwieszane lampy. - Nadają techniczny charakter i ciepły klimat za pomocą źródeł światła. W salach konferencyjnych zastosowaliśmy sufit podwieszany ażurowy z akustyczną fizeliną. Jest to rozwiązanie dające dodatkowe parametry akustyczne i estetyczne – nadmienia architekt.

BO DESIGN MA ZNACZENIE

Przy aranżacji biura, architekci dobierali produkt tak, aby jakość oraz design spełniały oczekiwania inwestora. - Ograniczony budżet zmuszał nas do zastosowania niestandardowych rozwiązań – nadmienia architekt.

Bardzo dużo mebli i dodatków jest zaprojektowanych na potrzeby projektu. Siedziska oraz kanapy dobrane są w sposób precyzyjny, aby wkomponowywały się i uzupełniały przestrzeń w danym pomieszczeniu.

Bardzo ciekawym elementem jest wykończenie ścian, grafiki wykonane specjalnie na potrzeby projektu. W jednej z salek na ścianach występuje drewno w połączeniu z drewnianym sufitem i grafika imitująca wnętrze świata planety Enzo. W dalszej kolejności projektowane były meble takie jak siedzisko z tapicerka imitujące trawę – zauważa Grzelecki.

W projekcie występują lampy firmy Eurolight, które spełniają bardzo ważną rolę. - Za pomocą lamp z ukrytym źródłem światła, oświetlenie staje się bardzo przyjemne w miejscach przeznaczonych do spotkań i pracy – nadmienia architekt. W kuchni występują bardzo ciekawe kolorystycznie i wizualnie lampy.

- W salach konferencyjnych zastosowane są sufity ażurowe z czarna fizeliną firmy Siniat. Na całości biura zastosowaliśmy system ścian i drzwi szklanych firmy Espes. Firma wykonała niezwykle skomplikowany detal jakim było docinanie ścian szklanych pod katem – zauważa Grzelecki.

Na podłodze zostały użyte wykładziny firmy Modulyss i Paragon. Meble wykonane na zamówienie i okładziny ścienne wykonywała firma Morrow Woods.