GŁÓWNY CEL

To niewielkie, kompaktowe biuro mieści się w już działającym od kilkunastu lat warszawskim budynku biurowym. Zastaliśmy wnętrze urządzone w standardowy, nieco przestarzały sposób. Celem projektu było stworzenie przestrzeni nowoczesnej, harmonijnej, która odzwierciedliła charakter trzech współwłaścicieli firmy.  Doskonały efekt uzyskaliśmy dzięki kilku czynnikom:  konsekwencji w wyborach projektowych, przykładaniu dużej wagi do detali i zaangażowaniu inwestorów w proces projektowy.

KOLORYSTYKA

Punktem wyjścia była kolorystyka spójna z elementami wizerunkowymi firmy jak logo i strona www. Inwestorzy wskazali też element, na którym im zależało - otwarty sufit z widocznymi instalacjami, pomalowany na czarno.

PRZESTRZEŃ DEDYKOWANA

Biuro składa się z wydzielonych dużych pokoi wieloosobowych, w których pracują zespoły projektowe, sali konferencyjnej, gabinetu, otwartej kuchni i powierzchni pomocniczych. Dzięki zastosowaniu przeszklonych ścian i przenikających się takich elementów jak widoczne instalacje  stanowi spójną całość.

DESIGN

Rozwiązania łączą w sobie praktyczność i urodę.  Na cały projekt składają się elementy widowiskowe, ale niekosztowne. Została użyta wykładzina bezkierunkowa, zróżnicowana kolorystycznie, a prosty geometryczny wzór podkreśla podział przestrzeni. Białe podwieszane panele powiększają optycznie przestrzeń i poprawiają akustykę w pomieszczeniach. Lampy stanowią geometryczny wzór, który  porządkuje płaszczyznę sufitu. Wybrana pojedyncza instalacja nasufitowa została pomalowana na czerwono i stanowi interesujący akcent. Nowe meble dzięki zachowaniu wytycznych kolorystycznych doskonale wpasowują się we wnętrze.  W kuchni znalazły się meble przeniesione ze starej siedziby firmy, ale zmiana blatu i uchwytów zapewniła im prawdziwą metamorfozę.

Dopełnieniem wystroju wnętrz było zastosowanie grafik wielkoformatowych. Zostały wykorzystane zdjęcia, które już funkcjonowały na stronie www  inwestorów. Piękne auta i ich projekty są związane z profilem działalności firmy i jednocześnie stanowią bardzo widowiskowe ozdoby ścian. Biuro może długo spełniać swoją funkcję – być bazą dla użytkowników, w której dobrze się pracuje, czuje się motywację do dbania o swoje otoczenie, a jednocześnie być wizytówką firmy, która pomaga w zdobyciu kontrahentów.